I Polkowicki Turniej Bokserski o puchar Burmistrza Polkowic już za nami!.

13.czerwca odbył się I Polkowicki Turniej Bokserski o puchar Burmistrza Polkowic. Trzynastka okazała się być szczęśliwą cyfrą dla Polkowickiego Klubu Bokserskiego, który przy sprzyjającej aurze gościł pięściarzy z Lubina, Legnicy i Poznania. Turniej rozegrany był w plenerze, w Centrum Piknikowym, w ramach Dni Polkowic. Łącznie rozegrano siedem walk, każda po trzy rundy, po półtorej minuty. W przerwie swoje umiejętności zaprezentowali trenerzy sztuki walki aikido z Legnicy i Polkowic.

Tytuł Najlepszego Zawodnika Turnieju otrzymał Piotr Pacyna zawodnik Górnika Lubin.

Ponadto tytułami Najlepszego Zawodnika wyróżnieni zostali:
Marek Roszak z PolkowicNajlepszy Zawodnik Zagłębia Miedziowego
Paweł Czyżyk Najlepszy Zawodnik z Lubina
Rafał Sobisiak
Najlepszy Zawodnik z Legnicy
Krzysztof Bloc
Najlepszy Zawodnik z Poznania
Mateusz Zaraza Najlepszy Zawodnik z Polkowic.

Walka kolejnego polkowiczanina Tomasza Faryny nie została rozstrzygnięta. Na ringu nie zabrakło również pań. Pojedynek pomiędzy Angeliką Różańską a Katarzyną Jeziorowską zakończyła się remisem. Fundatorami nagród dla wyróżnionych zawodów byli: Burmistrz Gminy Polkowice Wiesław Wabik, Poseł na Sejm RP Ewa Drozd, Poseł na Sejm RP Ryszard Zbrzyzny, polkowicki przedsiębiorca pan Marek Jankowski oraz Zarząd PKB.

Polkowicki turniej był uwieńczeniem pierwszego sezonu działalności klubu bokserskiego w Polkowicach. Jednak nie dla wszystkich podopiecznych Marka Węgierskiego rozpoczęły się wakacje. Najbardziej utytułowana zawodniczka PKB Patrycja Bednarek przebywa już na zgrupowaniu kadry Polski przygotowując się do Mistrzostw Unii Europejskiej a Tomasz Faryna i Mateusz Zaraza w ramach kadry dolnego śląska, dzień po turnieju wyjechali na konsultacje szkoleniowe do Strzegomia.Copyright by Polkowicki Klub Bokserski | 2009 | created by Tomasz Gol